9 oktober 2024
Eergisteren lag het FuzeField in het PET-event in Purmerend.
En hoewel de hoofdrol de techniek was, gebeurde er iets prachtigs in de aanloop naar het FuzeField en woensdag 6 november aanstaande.
8 jongetjes, en hun begeleidende vader, kwamen tegelijk op het FuzeField en startten de [Color-Game].
Als één kluitje schoven ze van de gele naar de blauwe stip vrolijk kletsen, lachend en met z’n allen bewegend.
De vader stond erbij en zag dat ze daardoor ook heel vaak het foute antwoord gaven; en daardoor niet verder kwamen dan het eerste Level.
Gelukkig stond ik naast hem en kon ik, net voordat hij een coachende opmerking wilde maken, hem zeggen dit niet te doen.
“Zeg niets.
Kijk wat er gebeurt.
Wie doet wat en welke rollen zijn er?!“.
GELUKKIG kon EN deed hij dat.
Daardoor zagen we dat één speler steeds meer de leiding pakte en de anderen aanstuurde.
We zagen dat drie gewoon bleven doen wat er al gebeurde en vrolijk doorstuiterden, terwijl de structuur langzaam aangebracht werd.
En terwijl dit zich voor onze ogen in +/- 2 minuten afspeelde, vertelde ik hem wat ik zag; EN zag hij dit ook.
Ik vroeg hem of dit allemaal voetballertjes zijn; wat hij beaamde.
“Sterker nog.“, zei hij. “Dit zitten allemaal in hetzelfde team.“.
Ik voegde daar aan toe dat deze jongens waarschijnlijk lastig te coachen zijn op structuur, omdat ze laten zien dat ze allemaal met hetzelfde bezig zijn: [Waar is de bal?] en [Daar is het doel!].
Lachend keek hij me verwonderd aan.
Ze haalden Level 5, waarna ik ze even bij elkaar haalde.
“SUPER gedaan mannen!!
Jullie hadden het even lastig bij Level 3.
En jullie twee hadden hem snel door.
GEWELDIG!!
Hadden jullie trouwens gezien dat linksonder je Level staat?!
Denken jullie, nu je dit weet, dat je Level 6 kunt halen?!“.
Wat een heerlijke retorische vraag is dat!?!
Snel startte ik de Game weer.
Zonder dat ik verder iets anders gezegd had, pakte het leidertje zijn rol en zette ineens de anderen op hun eigen kleur/stip.
De structuur ontvouwde zich voor ons en de rollen werden
Het spel werd ineens een wedstrijd en er werd doelbewust gecoacht, gespeeld EN gescoord!
Ze gingen als een speer naar [Level 10].
Om daar, zoals verwacht door mij, onderuit te gaan.
Triomfantelijk werd er gejuicht EN klonk van een paar het balen dat [Level 10] niet werd bereikt!!
Daarop stapte ik er weer in en zei: “FANTASTISCH!!!! Jullie wilden naar [Level 6] en zijn zelfs tot [Level 10] gekomen!!“.
Wederom gejuich.
“Durven jullie nog een keer?
En dan [Level 10] misschien ook halen?
Met een tip van mij?“.
OF COURSE!!!
“Rood + geel = oranje“, zei ik.
Om vervolgens de Game weer te starten…